zondag 1 november 2009
Nieuws: Voetbal
SVW’27 D1
vs
AJAX D3
Zaterdag 31 oktober,
De twee koplopers SVW’27 D1 en AJAX D3 uitkomend in de hoofdklasse, moesten het tegen elkaar opnemen. Het publiek was in grote getale aanwezig, om onze jongens aan te moedigen, maar uiteraard ook om de talenten van Ajax te aanschouwen. Het is nl. goed denkbaar dat een aantal van deze jongens over een kleine 9 jaar in het eerste van Ajax zullen spelen.
SVW '27 begon sterk aan deze wedstrijd en liet meteen zien voor de duvel niet bang te zijn. Kalok blijkt een openbaring op de rechtsvoor positie. Hij was een plaag voor de verdediging van Ajax en gaf een aantal goede voorzetten. Op enkele plaagstootjes van de tegenstanders na, vooral de aanvoerder van Ajax kwam vaak vrij opzetten, hadden we toch wel de overmacht deze wedstrijd en gaven we weinig weg.
Een schot van Antonie knalde via de lat over en een aantal schoten gingen net naast, tot grote ontzetting van het thuispubliek. De toon was gezet, maar de doelpunten vielen niet. Jaap Hofman (hoofdtrainer van deze selectie) had er met zijn assistent Kees Deen op gehamerd meteen druk te zetten en de opbouw gelijk te verstoren.
Zonder doelpunten werd er afgefloten voor de rust door de goed fluitende scheidsrechter Raymond Schipper.
Bij deze wil ik wel even iets rechtzetten, vorige week heb ik in mijn verslag gesuggereerd dat er wellicht in de rust speciale Chinese thee geschonken werd, maar dit is met klem tegengesproken door de vader van Kalok en bevestigd door zijn vrouw. Ik zal het dan maar houden op de peptalk van Jaap en Kees.
De 2e helft was nog geen minuut oud toen een afgeslagen bal van rechts, breed werd gegeven op Alex Hof. Deze meedogenloze linksback, ranselde met zijn linker, over een afstand van zeker 25 meter de bal richting het doel. Zwanger van effect krulde deze bal over de keeper en sloeg net onder de lat tegen de touwen (1-0) voor SVW! Er werd zo hard gejuicht dat menig omwonende van de Kabel dacht dat het eerste elftal van de zondag naar de zaterdag was verhuisd.
SVW '27 gooide nu alle schroom van zich af en ging wat vrijer spelen. Op een aantal hoekschoppen voor Ajax na, was het vooral SVW dat het spel bepaalde. Het wachten was op het 2e doelpunt en slechts 5 minuten later was het dan ook Antonie Ketelaar die randje 16 meter met een harde knal de keeper van Ajax passeerde (2-0)!! Het publiek stond op de banken en volgens mij probeerde er ook nog iemand de wave in te zetten.
Timo Stet onze stoïcijnse voorstopper is een man van weinig woorden. In het veld praat hij alleen met zijn voeten en doet dat goed. Zo goed dat Maarten Rippens nu ook regelmatig tussen de verdedigers en de middenvelders durft op te duiken. In de 15e minuut wist hij na een goed genomen hoekschop de bal met zijn hoofd de kruising in te knikken (3-0)!!! Wat een weelde 3 doelpunten voor.
Dit werd de spelers van Ajax toch iets te gortig. Er kwam iets meer venijn in hun spel, maar op een paar kleine foutjes na, bleef onze verdediging staan als een huis. SVW '27 keeper Sjoerd Lukas hoefde niet al te vaak op te treden. Toch vond één van de Ajacieden ruimte om ‘m te passeren, en bepaalde daarmee de eindstand op (3-1)! Ons vierde doelpunt tegen in 8 wedstrijden.
Een fantastisch resultaat tegen een heel jong (laten we dat niet vergeten) maar talentvol Ajax. Een aantal van de spelers liepen met tranen in de ogen het veld af, maar gaven niemand uitgezonderd alle SVW-ers sportief de hand, grote klasse!
Namens de spelers en hun begeleiders wil ik ook de toeschouwers bedanken voor hun komst, volgens mij waren dat er zeker wel een paar honderd. Dit zorgt voor een perfecte sfeer. Volgende week uit tegen DEM en daarna thuis tegen AFC ’34. Voor de foto’s van deze en andere wedstrijden verwijs ik jullie naar de website van SVW. Fantastisch hoe snel het webteam de foto’s van onze huisfotograaf Harold Lukas daarop weet te plaatsen.
Grensgeval.