dinsdag 6 april 2010
Nieuws: Voetbal
SVW '27 1
GELIJK TEGEN
KOPLOPER
STORMVOGELS
Heerhugowaard,
05-04-2010
In een knotsgekke tweede helft, gaf niemand meer een kans voor SVW '27. Het betere Stormvogels was immers op (0-2) gekomen en leek op een eenvoudige zege af te gaan. Maar na een schitterend doelpunt van Jan de Bruin in de 70e minuut en een benutte strafschop door dezelfde speler in de 74e minuut kwamen de groen-zwarten binnen vier minuten naast de verbouwereerde koploper. Beide ploegen kregen hierna nog kansen.
SVW '27 moest in de 86e minuut verder met tien man, doordat Paul v.d. Eng zijn tweede gele kaart en dus rood kreeg. Er kwamen nog een paar hectische situaties voor het doel van Richard Commandeur, maar de SVW-defensie wist de gelijke stand te handhaven.
Beide teams openden voorzichtig, zodat de wedstrijd zich aanvankelijk hoofdzakelijk op het middenveld afspeelde. De eerste kans was voor SVW '27 in de 11e minuut, maar de kopbal van Jan de Bruin ging via de lat over. Geleidelijk aan werd Stormvogels steeds sterker. Na een afstandsschot van Rick Kluijskens in de 15e minuut, werd de bal knap uit de hoek gedoken door Richard Commandeur.
Dit was echter wel de inleiding voor een Stormvogels-offensief. Na een flitsende aanval in de 34e minuut passte Ronnie Nollens loepzuiver op Lars de Kort, die met een bekeken balletje Richard Commandeur het nakijken gaf (0-1). Vlak voor de pauze zag het er opnieuw dreigend uit voor de groen-zwarten, maar nu kopte Tim Brinkhorst rakelings naast.
In de tweede helft opnieuw een sterker Stormvogels. In de 53e minuut werd dit ook uitgedrukt in de score, toen Tim Groenewoud doelman Commandeur met een lobje verschalkte (0-2). SVW '27 leek behoorlijk aangeslagen en wist, dat het eigenlijk een verloren wedstrijd speelde. Stormvogels echter was van mening dat deze tweede goal de definitieve "tik" was die SVW '27 op de knieen had gebracht.
Hierdoor kreeg SVW '27 de mogelijkheid om zich terug spelen in de wedstrijd en het publiek op de goed gevulde tribune kreeg weer hoop. Zodoende blijkt maar weer eens dat de bal rond is en niets is in het voetbal onmogelijk. Thijs Draper was in de 70e minuut eindelijk verlost van zijn bewaker Hannibal Jacob en gaf een uitgekiende pass op Jan de Bruin, die in een keer in de bovenhoek knalde (1-2).
Deze tegenslag had Stormvogels niet ingecalculeerd, want men raakte even het spoor bijster. SVW '27 reageerde onmiddellijk met een aantal knap uitgevoerde aanvallen. Uit een daarvan werd Jan de Bruin in de 74e minuut in het strafschopgebied aangetikt door Lars de Kort en scheidsrechter Snou legde de bal vervolgens op de stip. Jan de Bruin stuurde doelman Jan Ziere de verkeerde kant op en schoot zijn ploeg naast de koploper (2-2).
Zowel Stormvogels als SVW kregen hierna nog een paar kansjes. Even leek het er voor SVW '27 nog penibel uit te zien toen Paul v.d. Eng van het veld af moest en men met tien man verder moest. Stormvogels zette een extra aanvaller in, maar de SVW '27-verdediging bleef knap overeind.
De wedstrijdbal werd geschonken door Peter Koper Vastgoed BV, Stationsplein 71, Heerhugowaard.
Zondag speelt SVW '27 uit tegen Velsen, aanvang 14.00 uur
TdV