zondag 1 mei 2011
Nieuws: Voetbal
PANCRATIUS VEEL TE STERK VOOR SVW
Heerhugowaard – SVW is tegen Pancratius diep door het stof gegaan. De ploeg uit Badhoevedorp was over alle linies beter en maakte tegen de groen-zwarten zijn aspiraties voor de derde periodetitel helemaal waar. Keer op keer sneed Pancratius door de SVW-verdediging, de ploeg van trainer Landvreugd liet zich vrijwel de gehele wedstrijd overrompelen door de snelle en doeltreffende spitsen. Op onverwachte momenten scoorden de groen-zwarten zelf ook tweemaal, zodat de nederlaag nog enigszins draaglijk was (2-5). Door dit verlies is SVW gedegradeerd en komt het volgend jaar uit in de tweede klasse.
De eerste kans van de wedstrijd was overigens voor SVW, het schot van Rick de Goede vloog rakelings langs de kruising. Een minuut later redde SVW-doelman Danny de Boer zijn ploeg voor een vroege achterstand, door met een uitstekende redding Edip Biberoglu van het scoren af te houden. Pancratius ging goed door, want even later verscheen Ben Ebu-Mordi alleen voor Danny de Boer, maar schoot net naast. De toon was gezet. Met wervelende aanvallen zocht Pancratius het strafschopgebied van SVW op. De verdediging van SVW werd aan alle kanten voorbij gelopen en in de 10e minuut resulteerde dit in de openingstreffer, toen Raymond Ruiter van dichtbij Danny de Boer het nakijken gaf (0-1).
SVW gaf haar tegenstander veel teveel ruimte en de snelle Pancratiusspiten maakten hier optimaal gebruik van. Na wederom een schitterende aanval schoot de 40-jarige! Guus Uhlenbeek via de paal naast. Af en toe kwam SVW er wel uit. Zo ook in de 16e minuut, toen Jouke Tuinstra een teenlengte tekort kwam om Pancratius-doelman Rogier Schrama te verschalken. Verder scheerde een afstandsschot van Yvo Kuiken maar net over de lat.
Na zo’n half uur kwam de aanvalsmachine van Pancratius weer op stoom. Eerst sprong Ben Ebu-Mordi nog slordig met een prachtige kans om, maar een minuut later flitste Jaap Smeeing door de SVW-defensie en gaf haarzuiver voor op Edip Biberoglu, die Danny de Boer volstrekt kansloos liet (0-2). SVW wist dat haar tegenstander deze middag superieur was, maar wilde er toch een leuke wedstrijd van maken. Men kroop niet in de verdediging, maar liet af en toe zien dat er heus wel talent in het team zit.
Na een mooie aanval scoorde Remco Bakker in de 32e minuut knap tegen (1-2). In de 38e minuut vergrootte Pancratius echter opnieuw de marge. Jaap Smeeing troefde Rutger Vlaming in het duel af en versloeg vervolgens Danny de Boer met een slim lobje (1-3). In de tweede helft kwam geen verandering in het wedstrijdbeeld. Pancratius bleef scherp en loerde op de kansen om de score verder uit te bouwen. Na een schitterend uitgevoerde aanval over vele schijven, waarin de SVW-verdediging helemaal uit positie werd gespeeld, was het voor Jaap Smeeing eenvoudig om zijn tweede treffer te laten aantekenen (1-4). Even werd er door het team Uit Badhoevedorp gas terug genomen. SVW nam het initiatief over en na een mooie aanval, haalde Aaron Kuipers hard uit (2-4). Vijf minuten later was het aan de andere kant weer raak, toen een prachtige pass Steve Promes bereikte, die met een bekeken schot Danny de Boer voor de vijfde maal het nakijken gaf (2-5). SVW bleef hard werken en had bepaald pech, dat Jouke Tuinstra nadat hij doelman Schrama had uitgespeeld, op de paal schoot. Ook na een solo van Kuipers in de 89e minuut schoot Tuinstra hard in, maar doelman Schram kon de bal nog net achterhalen voordat deze over de doellijn zou gaan.
De wedstrijdbal werd geschonken door Carlo en Sylvia Bor van de Horeca, Tennisvereniging Heerhugowaard. Zondag speelt SVW uit tegen VVIJ, aanvang 14.00 uur.
Theo de Vries