zondag 26 oktober 2008
Nieuws: Voetbal
Scorebord journalistiek?
25 Oktober 2008,
SVW ’27 A1 - Koninklijke HFC A1 1-6
Ja, daar zit je dan met je goede gedrag op de tribune van het A-veld van Sportpark De Kabel. Links en rechts een complimentje gekregen voor een redactioneel stukje in de laatste SVW-er (en heel even op de website). Daarmee roep je natuurlijk wel wat over jezelf af want nu moet je namelijk bewijzen dat je, na een 1 – 6 verliespartij, in een verslag hierover er nog een positieve draai aan kunt geven. Wel nu, let op:
“Lekker achterovergeleund” op de laatste rij van de tribune, met een prima overzicht op het A-veld zien we de A1 van start gaan tegen de Koninklijke HFC A1. Koninklijk betekent dat je iets aan je stand verplicht bent. Dat predikaat kun je ook alleen maar behouden als je je voorbeeldig weet te gedragen. En dat gebeurde ook op een heel klein incidentje na, dat gelukkig plaatsvond op een tijdstip dat Bea normaal gesproken toch even een dutje doet en het zeer waarschijnlijk niet gemerkt zal hebben. Verder verloopt de wedstrijd op een uiterst sportieve manier.
Bij aankomst op het sportpark viel het mij eigenlijk al direct op dat de gemeente deze week wel erg slecht heeft gemaaid. Het zal wel door de personele onderbezetting vanwege de Herfstvakantie komen, maar onze keeper ervaart daar wel direct de nare gevolgen van. In de 6e minuut van de wedstrijd trapt hij namelijk, op dat slechte gedeelte van het veld, over de bal heen en pikt de spits van HFC de bal op voor een eenvoudige treffer. Een dompertje, maar wel ééntje waar overheen te komen is. Dat lijkt ook het geval te zijn als in de 18e minuut onze linksbuiten, na een prima aanvalsopzet, de bal geplaatst op het doel van HFC schiet. Zijn inzet raakt de onderkant van de dwarsligger en stuit hard op de grond. Vanuit mijn positie kon ik het niet goed zien, maar de bal bleek niet over de doellijn te zijn geweest. Dat beetje geluk moet je zo af en toe hebben.
Als we percentages zouden zien van balbezit dan denk ik dat SVW daarin aan het langste eind zou trekken, maar daar gaat het in het voetbal helaas niet om. HFC maakt erg doeltreffend gebruik van de geboden mogelijkheden en speelt deze buitenkansjes snel en geraffineerd uit. Zo staat het in de 26e minuut 0 – 2 en wordt het in de 35e minuut zelfs 0 – 3. Doet de A1 dan niets terug? Natuurlijk wel, kort na de 0 – 2 is er in de 30e minuut een wonderschone aanval, opgezet vanaf het middenveld. Een goede inspeelpass op de linksbuiten volgt en hij zet de bal lekker strak voor. Deze voorzet wordt ineens uit de lucht ingeschoten door onze spits en zijn pegel belandt in het zijnet. In de 33e minuut zien we weer een combinatie tussen de beide aanvallers, waarbij het nu de linksbuiten is die in het zijnet schiet. Op slag van rust is er bovendien nog een prima voorzet van onze spits, waar onze rechtshalf net tekort lengte voor heeft om goed te kunnen inkoppen. Met dat kleine beetje meer geluk staat het dan gewoon 3 – 3 bij de rust.
Na de thee is er één wissel te melden; een nieuwe linksback die vanmiddag op een zeer geslaagd persoonlijk debuut kan terugkijken. Ik heb in ieder geval een foutloze verdedigende invalbeurt en een aantal goede opbouwende activiteiten van hem gezien. Laten we ook niet vergeten dat HFC in de top van deze poule meedraait en dus gewoon een geduchte tegenstander is. Dat blijkt ook wel in de tweede helft als ze niet alleen achterover leunen om de 0 – 3 voorsprong te behouden. Ook nu weer is het SVW met het meeste balbezit en HFC met de doeltreffendheid in het benutten van de kansen. De A1 vecht voor wat het waard is, probeert voetballend de oplossingen te zoeken en je ziet gewoon aan de kant dat deze ploeg veel meer in zijn mars heeft dan wat het aantal verdiende punten doet vermoeden. Ook heb ik veel bewondering voor het feit dat iedere speler die na een pittig duel geblesseerd op de grond terechtkomt toch weer opkrabbelt en doorgaat (zichzelf bewust van de krapte van de selectie). Pas in de blessuretijd van de tweede helft is er een speler die echt niet meer verder kan en zich laat vervangen.
In de 64e minuut wordt het 0 – 4, als de buitenspelval niet goed werkt en de HFC-spits ongestoord op onze keeper af gaat en prima inschiet. Natuurlijk zakt de moed je in de schoenen als je van alles probeert en het niet wil lukken. Daardoor is de aandacht soms even wat minder scherp en dat is dan ook de oorzaak van nog twee tegendoelpunten. Net voor de laatste tegengoal weet onze linksbuiten de spreekwoordelijke eer nog te redden met een prima schot vanaf links in de verre hoek, waardoor de eindstand dus 1 – 6 wordt. Belangrijk te vermelden is het dat ik het gevoel krijg dat één van onze keepers zichzelf wellicht met opzet blesseert, omdat hij het voetballen misschien wel leuker begint te vinden. Vooral als je (in een eerdere wedstrijd) ook nog eens weet te scoren.
De eindstand van deze wedstrijd verbloemt het goede spel (zeker in de tweede helft) en de tomeloze inzet aan de kant van SVW ‘27. Hard blijven werken op de training en met elkaar op een positieve manier het spelletje blijven benaderen is het enige middel om de punten weer naar je toe te slepen. In een poging om de opstelling te vermelden, stuitte ik in eerste instantie op Opa, Bolle, Zoetje, Dirruk, enzovoorts. Vandaar dat ik het nog maar even goed nagevraagd heb.
Bij deze, van rechts naar links:
Danny (K), Jorran, Sven, Leon (91. Dave), Hans (41. Tygo), Roald, Jeffrey, Alon, Stefan, Richard en Mark.
Hopelijk lezen ze in Sint Pancras nu ook weer mee.